هود موتور فلزی یا هود موتور پلاستیکی؟

کافی است تصمیم به خرید هود برای آشپزخانه ی خود بگیرید، و شروع به جست و جوی هود ایده آل در انواع فروشگاه ها کنید و بلافاصله با هودهای موتور فلزی و هودهای موتور پلاستیکی مواجه شوید که انتخاب و تصمیم گیری در میان آن ها، نیازمند داشتن اطلاعات صحیح در این خصوص می باشد. متاسفانه بازار رقابت در عرصه ی لوازم و تجهیزات آشپزخانه، آن قدر داغ شده است که بعضا برخی افراد و برخی برندها، با دادن اطلاعات نادرست به مشتریان، موجب گمراهی آنان می شوند و تصمیم گیری را برای آن ها، سخت و دشوار می کنند، و با صرفه نظر از اولویت های مشتری، تنها به فکر سود و منفعت خود هستند. در حالی که داشتن اطلاعات صحیح و درست در این زمینه، ممکن است افراد را به خریدی معقول تر و مقرون به صرفه تر، هدایت کند. در این بخش به بررسی مزایا و معایب هودهای موتور فلزی و هودهای موتور پلاستیکی خواهیم پرداخت و طبق معمول، تصمیم گیری و انتخاب را، بر عهده ی خود شما خواهیم گذاشت.

هودهای موتور فلزی

هودهای موتور فلزی، همان طور که از نامشان بر می آید، دارای موتوری با بدنه و پروانه های حلزونی فلزی می باشند و از کیفیت و دوام بسیار بالایی برخوردارند. متاسفانه برخی افراد به خاطر داشتن ذهنیت قدیمی و منفی، که به اشتباه در طول سالیان گذشته کسب نموده اند، این هودها را بسیار پر سرو صدا می دانند و استفاده از آن ها را، ترجیح نمی دهند، در حالی که شرکت اخوان، با به کار گیری آخرین تکنولوژی ها و با استفاده از تجهیزات و قطعات مرغوب و با کیفیت، موفق به ساخت هودهایی شده است که تولید صدای بسیار کمی دارند و حتی روشن بودنشان در آشپزخانه، حس نمی شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، تولید صدای هودهای تمام فلزی اخوان ، حتی کم تر از هودهای موتور پلاستیکی این شرکت است و یکی از مزایای بسیار مهم آن، حفظ همین صدای کم تا پایان عمر می باشد، چراکه پره های فلزی این محصول، در اثر حرارت و به مرور زمان تغییر حالت نمی دهند و از حالت استاندار خود خارج نمی شوند، و در نتیجه صدای غیرعادی دیگری را تولید نمی کنند. لازم به ذکر است که هودهای موتور فلزی و موتور پلاستیکی اخوان، هیچ تفاوت دیگری به جز جنس موتور ندارند و از امکانات مشابهی بهره می برند و انتخاب آن ها، کاملا وابسته به نظر شخصی و سلیقه ی شما می باشد.

هودهای موتور پلاستیکی

در مورد هودهای موتور پلاستیکی اخوان، در درجه ی اول باید بدانید، که این هودها، نسل پیشرفته ای از هودهای به اصطلاح موتور پلاستیکی هستند که در واقع موتورشان از جنس کربو بوده و تنها از روی عادت نهادینه شده در تمام فروشگاه ها، موتور پلاستیکی نامیده می شوند. این موتورها کاملا نسوز هستند و در اثر حرارت زیاد و به مرور زمان، نه آب می شوند و نه تغییر حالت داده و صدای اضافه ای را تولید می نمایند. هودهای موتور پلاستیکی اخوان  نیز با صدای بسیار کم و نا محسوسی کار می کنند و از دوام و ماندگاری بسیاری برخوردارند. متاسفانه برخی افراد به خاطر اطلاعات نادرستی که در این زمینه دارند، این هودها را نامرغوب و کم دوام می دانند، در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و این هوده ها، کیفیت یکسانی را، با هزینه ی بسیار کم تر، برای صاحبانشان به ارمغان می آورند.

مساله ی بسیار مهمی که در مورد موتور هود اخوان ، مطرح می شود، توربو بودن این موتورها است که هر یک دور آن ها، با دو دور موتورهای معمولی که در سایر برندها استفاده می شود، برابری می کند. متاسفانه بعضی از فروشگاه ها، از بی اطلاع بودن مشتریان سو استفاده کرده و با مقایسه ی صدای موتورهای معمولی و توربو، و بهتر نشان دادن دورغین محصولات معمولی، سعی در فروش برندهای ضعیف تر خود دارند، و مشتریان باید، در این زمینه کاملا آگاه باشند.

تمامی هودهای اخوان ، دارای سنسور حرارتی، پنل کنترل از راه دور، موتور توربوی 4 دور و امکانات و ویژگی های یکسانی می باشند و همان طور که در قسمت بالا توضیح دادیم، تنها تفاوت موجود، در جنس موتور استفاده شده در هر یک از آن ها می باشد. همچنین لازم به ذکر است که هودهای جدید اخوان با درب های اتوماتیک نیز راهی بازار شده اند و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده اند. آنچه در انتخاب و خرید این هودها اهمیت دارد، نظر و سلیقه شما و انتخاب ایده آل ترین هود برای آشپزخانه ی منزلتان می باشد و یقین داشته باشید که تک تک گزینه های ارائه شده توسط شرکت اخوان، بهترین گزینه در نوع خود هستند و به بهترین شکل ممکن، نیاز شما را برآورده می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*