از چه رنگ هایی برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه ی خود استفاده کنیم؟

آشپزخانه ها، دارای نقش بسیار مهمی در تمامی خانه ها می باشند و افراد، به ویژه خانم ها، زمان زیادی را در آن سپری می کنند. توجه به دکوراسیون داخلی آشپزخانه و استفاده از رنگ های مناسب در آن، نه تنها موجب بزرگ تر دیده شدن فضای آشپزخانه  می گردد، بلکه بر روحیات و خلق و خوی افراد نیز تاثیر می گذارد. به وجود آوردن فضایی زیبا و کاربردی در آشپزخانه ها، باعث به وجود آمدن نشاط و سرزندگی در افراد خانه می گردد و سطح رفاهی آنان، بسیار ارتقا می بخشد. در این بخش به نکاتی ساده اما بسیار مهم اشاره خواهیم کرد، که توجه به آن ها موجب باز شدن فضای آشپزخانه ی شما شده و بودن در آن را، برایتان لذت بخش تر می نماید.

از چه رنگ هایی در آشپزخانه ی خود استفاده کنیم؟

در انتخاب رنگ ها، همواره به یاد داشته باشید که رنگ های روشن، موجب بزرگ تر شدن فضا و رنگ های تند و تیره، موجب کوچک تر شدن آن می گردند. بنابراین اگر قصد بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه ی خود را دارید، از رنگ های ملایم و خنثی در دیواره ها و کف آشپزخانه استفاده نمایید، و با استفاده از ابزار و تجهیزاتی با رنگ های تیره تر، باعث به وجود آمدن تنوع، در دل رنگ های خنثی شوید. چراکه استفاده از رنگ های ملایم و خنثی در تمامی بخش های آشپزخانه نیز، درست نمی باشد و محیط مورد نظر را، دچار یکنواختی و خمودی می نماید. همواره توصیه می شود که از رنگی تند و تیره نیز، که متناسب با سایر بخش های منزلتان است، در آشپزخانه ی خود استفاده کنید تا تعادلی اساسی را، در فضای آشپزخانه  برقرار نمایید.

معمولا در بخش های ثابت تر و پرخرج تر همچون دیواره ها، کابینت ها و کف پوش ها، از رنگ های خنثی و ملایم استفاده می شود، و لوازم و اشیای دیگر را که قابل تعویض و مقرون به صرفه تر هستند، از رنگ های تند و متنوع انتخاب می نمایند تا در صورت تکراری شدن، به راحتی قابل تعویض باشند.

نورپردازی در فضای آشپزخانه

یکی از مولفه های بسیار مهمی که در دکوراسیون داخلی اماکن مختلف، مورد توجه قرار می گیرد و در بزرگ تر نشان دادن فضا، نقش کلیدی را ایفا می کند، نورپردازی محیط مورد نظر است. هر چه نور استفاده شده در محیط بیشتر باشد، فضای مورد نظر شما، بزرگ تر و به عبارت ساده تر، دلباز تر، به نظر می رسد و احساس بهتری را به شما القا می کند. بنابراین اگر قصد بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه ی خود را دارید بهتر است، از چراغ های روکار و توکار بیشتری در آن، استفاده نمایید و نور محیط را به طرق مختلفی افزایش دهید. البته این بدان معنا نیست که با استفاده از نور بیش از حد و غیر متناسب با مساحت فضا، موجب بروز مشکلات جسمی و روحی در افراد خانه شوید. معمولا توصیه می شود تا با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه، مشورت و هم فکری نمایید، و پس از شنیدن نقطه نظرات آن ها، به نتیجه گیری و اقدام نهایی بپردازید.

یک دیدگاه

    www.thedailyworld.com

    Hi! I could have sworn I’ve visited this web site before but after looking at many of the articles I
    realized it’s new to me. Nonetheless, I’m certainly happy I discovered it and I’ll be book-marking it and checking back regularly!

    Look at my page: THC edibles – http://www.thedailyworld.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*