ویژگی‌های سینک ظرفشویی مناسب

برخی از وسایل خانه مانند سینک ظرفشویی عمری می باشد یعنی شاید دیگر شما به فکر تعویض آن در خانه نیفتید، پس به این ترتیب باید بهترین سینک ظرفشویی را برای خانه خود انتخاب کنید. شما باید در انتخاب سینک ظرفشویی حساب و کتاب و هزینه های آن را کنار بگذارید و فقط به فکر این باشید که می خواهید وسیله ای داشته باشید تا سالیان زیادی برای شما عمر کند. بسیاری از وسایل خانه را باید اینچنین انتخاب کنید که یکی از آنها سینک ظرفشویی می باشد.یکی از بیشترین وسیله هایی که خانم های خانه دار با آن سر و کار دارند سینک می باشد، دقت داشته باشید که اگر سینک ها غیر استاندارد را تهیه کنید امکان دارد که آنها سمی باشند و موجب بیماری های گوارشی شوند. پس بی نهایت باید در انتخاب سینک ظرفشویی دقت عمل بالایی به خرج دهید.

یکی از پرطرفدارترین سینک هایی که در کشور ما رایج است سینک های فلزی می باشد، یکی از بهترین سینک های فلزی که در ایران تولید می شود سینک البرز می باشد که بیشتر ویژگی های سینک مناسب را دارد. جنس آنها بیشتر از آلومینیوم، کروم و نیکل است. این سینک ها از عمر بالایی برخوردار هستند و مزایای دیگر آن هزینه مناسب، ساختاری محکم و سبکی آن می باشد. در ادامه برخی از ویژگی های سینک ظرفشویی را که باید در هنگام خرید به آنها دقت داشته باشید را معرفی می کنیم.

ویژگی های سینک ظرفشویی مناسب :

همانطوری که بیان کردیم باید برای شناخت سینک ظرفشویی مناسب به ویژگی های آن دقت داشته باشید که در ادامه برخی از ویژگی های آن را بیان می کنیم.

 1. ضخامت سینک :

یکی از مهمترین نکاتی که باید شما هنگام خرید سینک ظرفشویی به آن دقت داشته باشید ضخامت آن است. عددی که در پشت سینک حک می شود نشانگر ضخامت آن می باشد، هرچه رقم این عدد بالاتر باشد فولادی که در آن به کار رفته شده است بیشتر می باشد و بنابراین جنس خوبی دارد. بهترین انتخابی که در میان این سینک ها می توانید داشته باشید عدد 18 است. اگر سینک هایی را انتخاب کنید که عدد آنها بالاتر از 20 می باشد احتمال دارد که به مرور زمان تو رفتگی و یا خراش هایی را در آن مشاهده کنید. در نتیجه باید بدانید که هرچه ضخامت سینک ظرفشویی بیشتر باشد بهتر است، چرا که وزن بیشتری را می تواند تحمل کند، در مقابل سرما و گرما مقاوم تر است و دیرتر تاب بر می دارد.

 1. سلامت سینک :

متاسفانه امروزه تعداد سینک هایی که غیر استاندارد هستند در بازار زیاد است، این سینک ها ب طور مستقیم سلامت انسان ها را نشانه گرفته اند. بیشتر شما می دانید که منگنز نسبت به آلومینیوم قیمت پایین تری دارد، به همین دلیل بیشتر سینک هایی که غیر قانونی و یا قانونی وارد کشور می شوند از این جنس هستند. باید بدانید که منگنز یکی از فلزهای سمی می باشد و استفاده کردن از آن در خانه موجب بیماری افراد خانه می شود. قیمت این سینک ظرفشویی بسیار ارزان تر از دیگر سینک ها می باشد و همانطوری که بیشتر شما می دانید هیچ ارزانی بی حکمت نیست. این دسته از سینک ها ساخته کشور چین هستند و وارد ایران می شوند. بدون شک سلامتی انسان به قدری مهم است و ارزش دارد که شما باید هنگام خرید سینک ظرفشویی دقت داشته باشید که کالای ایرانی بسیار بهتر از کالاهایی که ساخت کشورچین هستند می باشد.

 1. ایمنی سینک :

امروز سینک های شیشه ای، سنگی و چینی وارد بازار شده اند که این سینک ها خانه را مدرن تر و شیک تر می سازند و در واق بیشتر کسانی از این سینک ها در دکوراسیون خانه خود استفاده می کنند که چندان استفاده ای از آن ندارند. اگر شما می خواهد ایمنی سینک ظرفشویی بالایی داشته باشید بهترین انتخاب برای شما سینک فلزی می باشد. اگر جسمی سنگین بر روی این سینک ها سقوط کند امکان شکستن آنها وجود ندارد.

بدین ترتیب اگر شما آشپزخانه ای شلوغ و پر رفت و آمدی دارید باید دور سینک ظرفشویی با جنس های شیشه ای، سنگی و چینی را خط بزنید. خانواده هایی که فرزند کوچک دارند و بسیار در آشپزخانه چرخ می زند باید دقت داشته باشند از شینک هایی برای آشپزخانه خود استفاده کنند که گوشه های آن منحنی می باشد، چرا که گوشه های تیز موجب خطراتی برای کودکان می شود.

 1. ابعاد سینک :

شما هنگام خرید سینک ظرفشویی باید دقت داشته باشید که سینک انتخابی شما از لحاظ ابعاد و اندازه برای آشپزخانه و کابینت شما مناسب باشد. بنابراین شما باید قبل از اینکه برای خرید سینک ظرفشویی اقدام کنید ابعاد و اندازه فضایی را که می خواهید به سینک خود اختصاص دهید را بدانید. یکی از نکاتی که در مورد ابعاد سینک باید دقت داشته باشید این است که همیشه 2 یا 5 سانتی متر از دو طرف فاصله بگیرید، چرا که امکان دارد هنگامی که می خواهید سینک را نصب کنید با مشکلاتی مواجه شوید. بیشتر سینک ها دارای عرض 50 یا 60 سانتی متر می باشند و طول آنها هم بستگی به نوع آنها دارد.

البته مدل های دیگری هم برای سینک وجود دارد، مدل هایی مانند دایره ای و یا چهارگوش که اگر شما می خواهید آنها را در آشپزخانه خود به کارگیرید باید اندازه های آن را درآورید و سپس آن را به سازنده اطلاع دهید تا بتواند سینک شما را در هر نوعی که می خواهید بسازد.

نتیجه گیری در مورد سینک ظرفشویی مناسب :

همانطوری که بیان کردیک سینک ظرفشویی یکی از مهمترین وسیله های خانه می باشد که بیشترین استفاده را در خانه دارد. این سینک ها دارای انواع گوناگونی هستند که شما باید نسبت به ابعاد و اندازه کابینت خود هر مدلی را که می خواهید سفارش دهید و درآشپزخانه خود نصب نمایید.

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد سینک ظرفشویی باید به آن دقت داشته باشید جنس آن می باشد که باید از آلومینیوم باشد، شما می توانید انواع سینک های مورد نیاز خود را از استیل البرز تهیه کنید.

۲ دیدگاه ها

  KerryGlaro

  Hello,

  New music: https://0daymusic.org/premium.php
  MP3/FLAC, Label, LIVESETS, Music Videos, TV Series.

  Best regards,
  0day MP3s

   rafaee_blog

   tnx verz much

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*